Kormeistari


Arnis Paurs   *1961

Arī viens no J. Šēnroka līdzgaitniekiem tā vadītajā Latvijas Kultūras fonda Rīgas pareizticīgās mūzikas korī, bijis tā dziedātājs un arī diriģents. Savas mūziķa gaitas sācis Em. Dārziņa Mūzikas vidusskolas kora klasē, turpinājis J.Vītola Latvijas Valsts konservatorijā, ko absolvējis 1984.gadā, iegūstot kora diriģenta diplomu. Kā ilggadīgs kora mākslinieks dabojies vairākos Latvijas profesionālajos koros: T. Kalniņa Televīzijas un radio korī (1984 – 1988); Valsts akadēmiskajā korī “Latvija” (1988 – 1990 un 1999 – 2011); kamerkorī “Ave Sol” (1995 – 1999), Latvijas Kultūras fonda korī (1991 – 1993).
Kā dziedātājs piedalījies arī dažādos starptautiskos projektos vairāku ārvalstu profesionālo kolektīvu sastāvā.
Kā kormeistars strādājis Rīgas Tehniskās universitātes vīru korī “Gaudeamus”  (1983 – 1992), vadījis vairākus pašdarbības korus provincē, bet kopš 2005. gada ir Prezidiju Konventa Vīru kora mākslinieciskais vadītājs.

Rihards Rudzītis    *1973

Muzikālo izglītību ieguvis Rīgā, Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kā diriģents, dziedātājs un dažādu mūzikas instrumentu izpildītājs piedalījies visdažādākajos muzikālajos projektos daudzās pasaules valstīs: ASV, Kanādā, Austrālijā, Japānā, Ķīnā, Izraēlā, Krievijā, kā arī gandrīz visās Eiropas valstīs. Lūk daži no tiem: kā solists piedalījies mūzikla „Les Miserables” iestudējumā Rīgā, dziedājis basa solopartiju Dž.Verdi Rekviēma atskaņojumā Tulonā, sniedzis meistarklases kora dziedāšanā Marseļā, bijis starptautiskas žūrijas komisijas loceklis starptautiskā koru konkursā Minskā,  ir bijis virsdiriģents Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos Viļņā, piedalījies rokoperas „Indriķa hronika”, teātra izrādes „Mērnieku laiki”, kā arī dažādos baroka operu iestudējumos.      
Kopš 1996.gada ir RTU vīru kora „Gaudeamus” diriģents.
2011.gadā dibinājis Jaunmārupes jauniešu jaukto kori UNIVERSUM.
Vēl šobrīd strādā ar jaukto kori „Grindex” un paralēli muzikālajiem projektiem ir mūzikas pasniedzējs Jaunmārupes sākumskolā.